Unisono

2010-04-07 18:41 (vor 166 Monaten)

A Szegedi Kortárs Balett legújabb előadása Budapesten április 17-én a Művészetek Palotájában debütál. Beethoven IX. szimfóniája a zenei világban betöltött pozíciója mellett, azért nagyszerű mű, mert máig érvényes gondolatokat fogalmaz meg, sőt szinte soha nem volt ennyire fontos az üzenete.

Beethoven IX. szimfóniája a zenei világban betöltött pozíciója mellett, azért nagyszerű mű, mert máig érvényes gondolatokat fogalmaz meg, sőt szinte soha nem volt ennyire fontos az üzenete. Az országhatárokon átívelő, vallások felett álló, kulturális különbségeket áthidaló egyetemes közös szellemiség megtalálásának vágya talán sosem volt ennyire aktuális, mint most, amikor a világ gazdasági egyesítésének képe valóságos jövőképnek tűnik. Az emberi lelkek, szellemek egységes, közös fellángolása, a gondolatok egy irányba hatásának ereje és harmóniája régi vágya minden humanista gondolkodónak. Vajon túlzott optimizmus ez? Vajon az ilyen szellemi unisono képes lenne-e változtatni világunkon és mindennapjainkon? Én hiszem, hogy igen.
/Juronics Tamás/

Beethoven műveinek egyik visszatérő gondolata, hogy szoros kapcsolat létezik a mű egyéni hangja és a személyes stílus között, mely gondolatot a szerző arra használta, hogy a megszokottól eltérő módon mutassa be ezeket. Beethoven mozgásba hozza az emberi lélek szárnyalását. A tánc egy másik szinten ugyanígy képes megszólaltatni ugyanezt az impulzust, kapcsolatot az élettel.
/Mauro Astolfi/
Az előadás a Szegedi Kortárs Balett és a Nemzeti Táncszínház közös produkciója.

Zene: Ludwig van Beethoven
Díszlet, jelmez: Molnár Zsuzsa
Fény: Stadler Ferenc
Balettigazgató: Pataki András
Koreográfusok: Mauro Astolfi és Juronics Tamás

Tags: tánc, szegedi kortárs balett, beethoven, unisono